Şimdi sizlere kısa ve öz bir şekilde öyle ballandıra ballandıra cümle kurmadan, kafanızı karıştırmadan bütçenize ve kullanımınıza en uygun hangi yazıcıyı alacağınızı anlatmaya çalışacağım!

Efenim şimdi piyasada Barkod Yazıcı, Çizici, Çok Fonksiyonlu Yazıcı, Çok İşlevli Yazıcı, Fotoğraf Yazıcı ,Fotokopi Makinası, Lazer Yazıcı, Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı, Inkjet Yazıcı, Nokta Vuruşlu Yazıcı, Matris Yazıcı adı altında bi sürü marka/model var. Muhtemelen siz “benim bir miktar param var bana ömürlük, çok masraf çıkartmayan, kartuş veya toneri ucuz, kaliteli v.s gibi özellikleri olan bir yazıcı” istiyorsunuz.

develop-ineo+-654e

Ki buradaki yazınında temel amacı kişisel bir kullanım için en uygun yazıcı.

Uzun lafın kısası ister kişisel olsun ister işyerinize alın hiç farketmiyor kesinlikle ama kesinlikle Laser Yazıcı alın! Gidipte paranızı başka bir yazıcıya kesinlikle ayırmayın. Yazık olur. Lser yazıcı diğer yazıcılara göre daha uzun ömürlü, daha çok baskı ve dayanıklık gibi özellikleri mevcut.Diğer çok fonksiyonlu yazıcılar ise çok az baskı ve çok maliyetli yazıcı tipleridir.

Laser Yazıcılar: Son geliştirilen yazıcı türüdür. Sessiz, yüksek baskı kalitesine sahip ve diğer yazıcılara göre daha hızlıdır. Temel olarak fotokopi makinesine benzer bir baskı tekniği kullanırlar. Fotokopi makinesi ile lazer yazıcıyı birbirinden ayıran özellik; baskı kaynağının bilgisayardan gelen sayısal kodlarının olmasıdır. Bilgisayardan gelen sinyaller lazer yardımı ile ışığa duyarlı baskı silindiri (davul-drum) üzerine çizilir. Bu işlem baskı silindirinin çizilen bölgelerinin durgun elektrikle yüklenmesini sağlar. Silindir üzerindeki durgun elektrikel yüklü alanlara baskı tozu parçacıkları (toner) yapışır. Yapışan baskı tozu, dönmekte olan baskı silidiri tarafından baskı ortamına (genellikle kâğıt) aktarılır. Baskı tozunun baskı ortamına sabıtlenmesi için baskı ortamı 100-150 °C civarında sıcaklığı olan sabitleme silindirleri arasından hızla geçirilir ve hava üflenerek soğutulurak baskı işlemi tamamlanır. Son yıllarda renkli baskı yapabilen türleri de üretilen lazer yazıcılar, hızlı ve hesaplı olmaları nedeni ile ticari ve ticari olmayan kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılırlar. Daha çok fotokopi gibi çoğaltma işlemlerinde kullanılır. (Kaynak: Wiki)

Ne Tür Fotokopi Almalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button Hemen Arayın
Whatsapp Hattı